Teknik Özellikler
Kiralama
Basında
Foto Albüm
Ulaşım
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     Basında  
 
     
  BEST, Şubat 2008  
  VEKO GİZ Plaza  
     
 

Giz İnşaat yatırımları Tic. A.Ş tarafından yapılan ve Maslak'taki 5. yüksek katlı bina olan VEKO GİZ Plaza, 2007 yılında kullanıma hazır hale geldi. 2005 yılında inşaatına başlanan Plaza, A ve B Blok olarak iki bölümde planlandı. 88 ofis bulunan 22 kat, giriş ve alt çarşı katları, iki bodrum kat ve iki üst tesisat katları ile birlikte toplam 28 katlı A Blok, 5 kapalı ve 1 açık 6 otopark katından oluşan
B Blok ile bağlı.

A Grubu Büro Binası sınıfında olan VEKO GİZ Plaza'yı ziyaret ettik. VEKO GİZ Plaza'da güvenliğe en üst düzeyde önem verilmiş. Mimari estetiğe uygun elektronik dedektörlü turnike/ parmak izi tanıma özellikli, CCTV sistemi, ısıtma-soğutma-havalandırma, yangın alarm sistemi, izinsiz girişleri önleyici kapı alarm sistemleri, asansör hareket kontrol sistemleri oluşturularak tüm bunların en son teknoloji ile otomasyon merkezinden 7/24 esasına göre hizmet veren profesyonel elemanlar tarafından takip edilmesi sağlanmış.

Haberin detaylarını dergiden okumak için aşağıdaki resimlere tıklayınız.
 
            
 
         
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
YAPI MAGAZİN, Ağustos 2007
En akıllı plaza yeni kiracılarını bekliyor
   

Türkiye'nin Manhattan'ı haline gelen Maslak'ta birbiri ardına yükselen plazalara bir yenisi daha ekleniyor. Veko Giz Plaza, inşaat kalitesi, 9 şiddetinde depreme dayanacak statik yapısının yanı sıra kullanılan teknoloji ile Türkiye'nin en akıllı binası unvanına sahip…

Her biri 900 m² kullanım alanına sahip 22 kattan oluşan Veko Giz Plaza'da, ayrıca giriş katında showroom olarak kullanıma uygun 2010 m²'lik bir bağımsız bölüm yer alıyor. Türkiye'de Bureau Veritas'ın (BVQI) denetiminde inşa edilen ilk bina olma özelliğini taşıyan Veko Giz Plaza, Maslak hattında tamamı boş ve kiralık olan tek yapı konumunda.

Teknolojik altyapıya büyük önem verilen binada, optik fiber kablolamanın yanı sıra
geniş bant internet altyapısı Cisco System tarafından yapıldı. Kiracılar için 6 bilgisayar odası hazırlanan yapıda özellikle teknoloji şirketlerinin tüm ihtiyaçları düşünülmüş.

Giriş sistemleri otomatik okumalı ve seviye yetkilendirmeli olan binada 60 kameranın aynı anda izlendiği bir güvenlik sistemi de bulunuyor. Sistem ayrıca uzaktan erişim ile izlenebiliyor.

Yangına karşı özel sistem ve jeneratörle donatılan Veko Giz Plaza'da konfor için bina ısı ve ses geçirmeyen camla giydirilmiş.


Veko Giz Plaza, engellilerin yaşamlarını kolaylaştıracak tarzda tasarlandı.

Binanın bütün girişlerine rampalar inşa edilirken, tüm elektronik geçiş sistemleri de engellilerin rahatça geçebileceği şekilde düzenlendi.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
       
  Hürriyet
Yaşam Emlak
Mayıs 2007

Detay için tıklayın.
  Milliyet Emlak
Haziran 2007


Detay için tıklayın.
 

Hürriyet
Yaşam Emlak
Aralık 2007

Detay için tıklayın 
Copyright © 2008 Veko Giz Plaza Istanbul.