Teknik Özellikler
   
BVQI
Haberleşme ve Data Altyapısı
Sunucu Odası
Güvenlik
Kat Planları
Tedarikçiler
Kiralama
Basında
Foto Albüm
Ulaşım
     
     
     
     
     
     
     
     Sunucu Odası  
 
     
 

Günümüz firmalarının olmazsa olmazlarında biri güçlü bilgi işlem altyapısıdır. Bu ihtiyacın doğal sonucu olarak firmalar sunucu bilgisayarlarını ve bunları güvenli bir şekilde kullanabilmek için gerekli olan altyapı bileşenlerini barındıracak özel odalara ihtiyaç hissederler. Özellikle yüksek binalarda bu tip ekipmanlara yer ayırmak ve bu ekipmanların istediği özel koşulları temin etmek çoğu zaman imkansızdır. Buna örnek olarak sunucu bilgisayarların soğutulması için gerekli özel klima sistemlerini verebiliriz.
Bu ortamı çoğu zaman yüksek bir binanın 20. katında oluşturmak mümkün değildir.

Veko Giz Plaza, günümüzün firmalarının bu ihtiyacına kalıcı çözüm sunabilmek amacıyla binanın zeminaltı katlarında dünya standartlarını temin eden bir “Sunucu Odası” hazırlamıştır. 3 kabinetten 50 kabinete kadar ayrı erişimli 10 kafes alanı bulunan bu bölge, kafes alanı başına 3KVA'dan 10KVA'ya kadar bire bir “redundant” 30 dakika UPS, 48 saat jeneratör desteğine sahiptir.

Doğrudan Türk Telekom Fiber, Metro Ethernet Fiber, Türk Telekom 2Mbit-34Mbit sınırsız SDH portları, ISP POP Fast Ethernet, ISP POP Metro Ethernet dış erişimlerine sahiptir. Bu bölgeden hizmet alan kiracılarımız katlarından erişimi MultiMode Fiber Optik, CAT6, Cisco 6500 Fiber Backbone, 1Gbit-10Gbit Fiber VLAN üzerinden temin edebilmektedir.

Güvenliği, ana bölgeye girişte biyometrik teknolojilerle, kiracıların kafes alanlarına girişte temassız akıllı kartlara sağlanan odanın, FM200 Gazlı Söndürme Sistemi bulunmaktadır.

Hem tüm odanın hemde kiracı kafeslerinin 7/24 CCTV sistemi ile izlendiği ve kiracılarına yetki dahilinde izlettirilerek digital kayıtlarının yapıldığı bu odaların fiziksel ve lojik güvenliği dünya standartlarındadır. Kiracıların ihtiyaçlarına göre esnek olarak kapasitesi artırılabilen sunucu odasının tüm bakım ve işletmesi Veko Giz Plaza yönetimi tarafından yapılmaktadır.

Bu sayılan özelliklerin daha da ötesinde verilebilecek hizmetleri öğrenmek için bize
ulaşınız.


 
Copyright © 2008 Veko Giz Plaza Istanbul.